Mononukleoza – powikłania choroby

lekarze specjaliści > Mononukleoza > Mononukleoza – powikłania choroby

Specjaliści Radzą

Mononukleoza – powikłania choroby

Mononukleoza jest chorobą zakaźną wywoływaną przez wirusa EBV. Zakażenie mononukleozą następuję drogą kropelkową. Mononukleoza w szczególności dotyka dzieci i młodzież, ponieważ one mogą w łatwy sposób się zarazić przebywając w większych skupiskach. Mononukleozy w żadnym wypadku nie wolno lekceważyć i zauważając jej pierwsze objawy należy szybko zgłosić się do lekarza w celu podjęcia efektywnego leczenia aby uniknąć groźnych dla życia powikłań. Nieleczona mononukleoza może powodować: anemię, ostrą małopłytkowość, zapalenie wątroby, pęknięcie śledziony, utrudnione oddychanie, zapalenie trzustki, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie osierdzia zapalenie jąder u mężczyzn, porażenie nerwów czaszkowych, powikłania okulistyczne itp. Jak widać powikłania są niezmiernie groźne dla życia dlatego też absolutnie nie wolno lekceważyć pierwszych objawów mononukleozy. Mononukleozę można rozpoznać wykonując morfologię krwi obwodowej.

Medserwis.pl

Mononukleoza – pozostałe artykuły

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl